Ağırlık Antrenmanı Hakkında Yanlış İnanışlar

kasla

2. Bırakınca Kaslarım Sarkar mı ?

Kaslar dinlenme halinde bile belli bir tonuya sahiptirler. Kaslar sinirler tarafından uyarılır ve gerginliği sağlanır. Kasların sarkması deyimi tamamen bilimsellikten uzaktır. Antrenman yapmayı bıraktığınızda kaslarınız tekrar küçülür, hacminizi ve sıkı görüntünüzü kaybedersiniz. Fakat çalıştığınız kaslar hiçbir zaman sarkmaz veya eskisinden kötü bir görüntü almaz.

Sarkma olarak bahsedilen şey aslında kötü beslenme, inaktivite veya yaşlanmayla meydana gelen bölgesel yağlanma problemleridir. Genellikle yoğun spor yapan kişiler, sporu bıraktıklarında beslenme düzenini de bozmaları yada uyguladıkları yüksek kalori diyetine devam etmeleri sonucu yağlanmaya başlarlar. Bu da kasların sarktığı gibi yanlış bir düşünceye sebep olabilir.  Elbette kasların tonusu, diriliği çalışılan dönemdeki gibi olmaz fakat kaslarınız antrenmanı bıraktığınızda sarkmaz.

1
2
3
4
5
PAYLAŞ
Önceki İçerikYağların Pırlantası
Sonraki İçerikFalancanın Diyeti
Atilla S. Türker; başta basketbolcular olmak üzere profesyonel sporculardan, sağlık için spor yapan bireylere kadar birçok kişiyle sportif gelişim koçu olarak çalışmaktadır.Sportif performans gelişimi, sakatlık önleme ve sakatlık dönüşü üzerine uzmanlaşmış ve kendi antrenman sistemlerini geliştirmiştir. Ayrıca 1 sezon, Trabzonspor ' da kuvvet kondisyon koçu olarak çalışmıştır. Şu anda birçok takıma ve antrenöre danışmanlık vermektedir. Spor alanında birçok eğitim düzenlemiş ve düzenlemeye devam etmektedir.