Ağırlık Antrenmanı Hakkında Yanlış İnanışlar

yağ doku

4. Yağlarım Kasa Dönüşür mü ?

 Bu da en çok sorulan sorulardan biri. Bir kesim yağlarının kasa dönüşmesini isterken, bir kesim de yağlarının kasa dönüşmesinden korkuyor. Gerçek şu ki vücuttaki yağ dokusu ile kas dokusu birbirlerinden yapısal olarak birbirlerinden çok farklıdırlar ve birbirlerine dönüşemezler.

Yağ dokuları da kas dokuları da  küçülür yada büyürler, birbirlerine dönüşmezler. Eğer doğru antrenman yapar ve doğru beslenirseniz aynı dönemde yağ kaybedip, kas kazanabilirsiniz. bu da yağların kasa dönüşmesi düşüncesine neden olabilir.

 

1
2
3
4
5
PAYLAŞ
Önceki İçerikYağların Pırlantası
Sonraki İçerikFalancanın Diyeti
Atilla S. Türker; başta basketbolcular olmak üzere profesyonel sporculardan, sağlık için spor yapan bireylere kadar birçok kişiyle sportif gelişim koçu olarak çalışmaktadır.Sportif performans gelişimi, sakatlık önleme ve sakatlık dönüşü üzerine uzmanlaşmış ve kendi antrenman sistemlerini geliştirmiştir. Ayrıca 1 sezon, Trabzonspor ' da kuvvet kondisyon koçu olarak çalışmıştır. Şu anda birçok takıma ve antrenöre danışmanlık vermektedir. Spor alanında birçok eğitim düzenlemiş ve düzenlemeye devam etmektedir.