Ağırlık Antrenmanı Hakkında Yanlış İnanışlar

cok şişmek istemiyorum

5. Çok Şişmek İstemiyorum.

Ağırlık antrenmanına başlarken belki de en büyük ön yargı bu. Özellikle kadınlar bundan çok korkuyorlar. Uzun zaman ağırlık çalışanlar bilirler ki kas kazanmak o kadar da kolay değil. Kas kazanmak için çok iyi beslenmeniz, çok iyi antrenman yapmanız ve vücudunuza yeterli yenilenmeyi sağlamanız gereklidir. Bunları yapsanız bile, Arnold gibi olamazsınız.

Bence kas yapmaktan korkmak yerine kas kazanmaya odaklanmalısınız. Doğal şartlarda zaten çok büyük hacimlere ulaşamazsınız. Genetik olarak kas kazanmaya çok meyilli birçok sporcuyla çalıştım. Bu sporcularda bile kas kazanımı ve büyüme bir süre sonra yavaşladığını gözlemledim.

Kadınların büyümesi ( şişmesi) ise hormonal farklılıklardan dolayı imkansız denecek kadar zordur. Her kadının sağlık ve estetik açıdan kas kazanması gerektiğini düşünüyorum. Fakat kadınlarda hiç bir zaman kötü görünecek ve kadınsılığı bozacak derecede gelişim olmayacaktır. Bunun sebebi kadınlarda testosteronun sınırlı miktarlarda bulunmasıdır.

1
2
3
4
5
PAYLAŞ
Önceki İçerikYağların Pırlantası
Sonraki İçerikFalancanın Diyeti
Atilla S. Türker; başta basketbolcular olmak üzere profesyonel sporculardan, sağlık için spor yapan bireylere kadar birçok kişiyle sportif gelişim koçu olarak çalışmaktadır.Sportif performans gelişimi, sakatlık önleme ve sakatlık dönüşü üzerine uzmanlaşmış ve kendi antrenman sistemlerini geliştirmiştir. Ayrıca 1 sezon, Trabzonspor ' da kuvvet kondisyon koçu olarak çalışmıştır. Şu anda birçok takıma ve antrenöre danışmanlık vermektedir. Spor alanında birçok eğitim düzenlemiş ve düzenlemeye devam etmektedir.