Alışkanlıklarınzı Gözden Geçirin

Alışkanlıkların değiştirilmesi o kadar zor ki  insanlar yanlış olanları değiştirmek yerine, onlara  bağlı kalarak kendilerine ihanet etmeye devam ediyorlar. 
alışkanlıklarınız gözden-geçirinBaşkaları size ihanet ettiğinde korkunç sinirlenip, elinizden geleni ardınıza koymuyorsunuz  fakat kendinize sürekli ihanetler içindesiniz ve bunların cezasını da kendiniz çekiyorsunuz, bunu hiç  düşündünüz mü?

Yanlış beslenme alışkanlıkları o kadar vahim sonuçlar doğuruyor ki nelere mal olduğunu ya bilmiyor ya da umursamıyorsunuz. Üstüne basarak söylüyorum, her iki durumda da başınız büyük belada demektir.

Bazıları yanlış beslenerek zayıf  kalmayı marifet zannediyor. Böyle bir durumda kas kaybı, sağlıksız hücreler, kan değerlerinde bozulma, enerji kaybı, konsantrasyon eksikliği, sinir sisteminde bozulmalar,deride erken yaşlanma, olabilecek aksaklıkların başında yer alıyor.

Bir çok kişi de bilindiği gibi yanlış beslenme sonucu obezitenin kucağına düşüyor. Böle bir durumda da yine  kas kaybı, diyabet, kolesterol, karaciğer yağlanması, performans kaybı ve bütün kronik hastalıkların riski altındasınız demektir.

Kulağa hiç de hoş gelmiyor biliyorum  fakat bütün bunların nedeni sizsiniz. Yanlış beslenerek kendinize bu kadar çok zarar verdiğinizi bile bile tedbir almadan daha ne kadar yaşamayı düşünüyorsunuz?  Her geçen gün hayat kalitenizi kaydedip dönüşü olmayan yollara girdiğinizde mi? O zaman her şey daha da zorlaşacaktır.

Kendinize bir sorun bakalım, kendimi seviyor muyum? Eğer cevabınız evet ise  zararın neresinden dönerseniz kardır. Bugün cesur bir karar verip zoru başarmak için adım attığınızda ilk 1 hafta çok kötü hissedebilirsiniz. Fakat bundan sonra hızla iyiye doğru gidecek ve hiç olmadığınız kadar iyi hissedeceksiniz. Üç ay sonra da olumlu değişiklikleri yaşayarak görecek, altı ay bir yıl derken kendinizle gurur duyacaksınız.

Evet zor ama imkansız değil, kendinize fırsat verin ve korkularınızdan kurtulun. Artık  daha iyisini hak ettiğinizi inanarak yeni alışkanlıklara yelken açın ve ikinci bahara hazır olun.

PAYLAŞ
Önceki İçerikGizli Sakatlıklar
Sonraki İçerikTestosteron Arttıran Yiyecekler
Derya Türk kendisini “Aktarıcı” olarak tanımlıyor. Kendisini belli ünvanlara sıkıştırmanın doğru olmadığını savunuyor. O sahip olduğu ve ortak bilinçten edindiği bilgileri insanlara aktarıyor.