Antioksidan Limonata

Limonata çok rahatlatıcı, içimi keyifli ve serinlik veren aynı zamanda içerik olarak da son derece faydalı, hazırlanması kolay tam bir yaz içeceğidir.  Bu arada inflamasyon karşıtı olduğundan antrenmanlardan sonra içerek hızlı toparlanmak için de ondan faydalanabilirsiniz.

antioksidan limonata

MALZEMELER (4 bardak için)

  • 4 tane limon 
  • 7-8 dal taze nane
  • 1/2 ceviz kadar taze zencefil
  • 2 dilim karpuz
  • 3 bardak su

YAPILIŞI

Bir limonun kabuğunu ve zencefili çok  ince bir şekilde rendeledikten sonra  içine sıkılmış limon sularını, sıkılmış karpuzun suyunu, normal suyu ve çok  ince bir şekilde kıyılmış naneleri de ilave ederek hepsini iyice  karıştırıp soğuttuktan sonra afiyetle içebilirsiniz.

Antrenman sonrası içtiğinizde, içeriğinde ki yüksek C vitamini ve likopenler kas hasarlarının çabuk iyileşmesini sağlarken, içinde bulunan karbonhidrat da glikojen depolarınızın yenilenmesine yardımcı olacaktır. Tadının normal limonatalara göre şekersiz olduğu gerçek fakat alışınca normal limonata içemeyeceksiniz.

Afiyet olsun…

 

Limon hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayın: Limonla Hızlı Toparlanma

anti-limonata

PAYLAŞ
Önceki İçerikLimon ile Hızlı Toparlanma
Sonraki İçerikKazeinle Kaslanın
Derya Türk kendisini “Aktarıcı” olarak tanımlıyor. Kendisini belli ünvanlara sıkıştırmanın doğru olmadığını savunuyor. O sahip olduğu ve ortak bilinçten edindiği bilgileri insanlara aktarıyor.