Antrenman Hakkında Yanlış İnanışlar 3

behind neck

Shoulder Press Egzersizinde Arkaya İndirilirse Arka Omuz Çalışır

Shoulder press egzersizinde barı arkaya indirirseniz arka omuz, öne indirirseniz ön omuz kasları çalışır. Maalesef bu da çok yaygın bir yanlış inanış.

Omuz kasları ön parça, yan ve arka parça olmak üzere üç kısımdan oluşur. Kollar 60 derecenin üzerine çıktığında bu üç kısımda çalışır.Yani shoulder press egzersizinde bu üç parçada çalışmaktadır. Sadece ön ve yan omuz, arka omuza oranla daha aktiftir. Bu da nereye indirdiğinizle değil, hareketin açısıyla ilgilidir. Ayrıca çoğu kişinin omuz esnekliği arkaya indirmeye izin vermediği için, postürü. özellikle boyun omurlarının duruşunu- bozarak yapmaktadır ki bu da sakatlığa davetiye çıkarır.

Barla yaptığınız shoulder press egzersizinde barı öne indirin. Eğer arka omuzu daha izole etmek istiyorsanız, bent over lateral raise egzersizinden faydalanın.

1
2
3
PAYLAŞ
Önceki İçerikAraştırmalar Gerçeği Yansıtıyor Mu?
Sonraki İçerikAntrenman Sistemi: Dev Set
Atilla S. Türker; başta basketbolcular olmak üzere profesyonel sporculardan, sağlık için spor yapan bireylere kadar birçok kişiyle sportif gelişim koçu olarak çalışmaktadır.Sportif performans gelişimi, sakatlık önleme ve sakatlık dönüşü üzerine uzmanlaşmış ve kendi antrenman sistemlerini geliştirmiştir. Ayrıca 1 sezon, Trabzonspor ' da kuvvet kondisyon koçu olarak çalışmıştır. Şu anda birçok takıma ve antrenöre danışmanlık vermektedir. Spor alanında birçok eğitim düzenlemiş ve düzenlemeye devam etmektedir.