Arınmak İçin Detoks

Toksinlerden arınmak için detoks uygulamalar gerekli olabilir.  Fakat hücrelerde büyük yıkımlar yaratan sağlıksız yaşam biçimini, bir haftalık detoks uygulamalarla onarabileceğinizi de zannetmeyin.  

DetoxBence detoks,  her gün  doğal olarak da ömür boyu  uygulanması gereken bir yaşam biçimidir.   Aynı zamanda aylarca toksin yüküyle yaşamanın yaratacağı yıkımlar da oldukça ağırdır ve bir hafta  sebze meyve suyu içerek bu yıkımlardan kurtulmak  da o kadar kolay değildir.  Ayrıca, bu bir haftanın da başka türlü yıkımlar yaratabileceğini düşünmek gerekir.

Benim detoks yaşam biçimimi şekillendiren çok önemli altın kurallarım var.

1. Altın  Kural: Şekerden uzak durun

Şeker en büyük düşmandır ve başlı başına bir beladır. Toksit etkisi o kadar yıkıcı ve büyüktür ki yarattığı yıkımları onarmak hiçte kolay değildir. Onun için şekerin tadına aldanarak ona  yenik düşmeyin. Gerçek bir arınma için şekerden uzak durmak en önemli kuraldır.

2. Altın Kural: Sigaradan uzak durun

Sigaranın içinde toksit etki yaratan 4000 tane farklı zehir olduğu bilinen bir gerçek. O zaman bunları hücrelere göndererek  zehirlenmeyi göze almanın detoks yaşamda hiç bir yeri olmadığı da  bilinmesi gereken en önemli kurallardan bir diğeridir .

3. Altın Kural: İşlenmiş gıdadan uzak durun

İşlenmiş gıdaların toksik etkisi oldukça  yüksek olup, aynı zamanda besin değerleri de oldukça düşüktür. Onların yerine doğallığı bozulmamış daha besleyici ve toksit olmayan besinleri düzenli olarak tüketmek arınmanın önemli kurallarından birisidir.

4. Altın Kural: Terleyin

Terlemek  de toksinlerden arınmanın önemli kurallarından birisidir. Bunun için  günlük spor aktiviteleri hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmalıdır.

Detoks, bir yaşam biçimi olmadığı sürece,  gerçek arınmadan bahsetmek söz konusu değildir.

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikİçgüdü mü Mantık mı?
Sonraki İçerikKaslanmak İçin Karides
Derya Türk kendisini “Aktarıcı” olarak tanımlıyor. Kendisini belli ünvanlara sıkıştırmanın doğru olmadığını savunuyor. O sahip olduğu ve ortak bilinçten edindiği bilgileri insanlara aktarıyor.