Bacaklara Foam Roller Nasıl Yapılır?

bacak foamrollAntrenman öncesi dinamik, sonraları da statik esnemelerinizi ihmal etmiyor olabilirsiniz. Etmemelisiniz de fakat sadece esnemek yeterli olmayabilir. Her dokuyu esneme egzersizleri açmak mümkün değildir. Foam roller denilen ekipman, bütün dokulara ulaşmanızı ve fasya yapışıklıklarını çözmenizi sağlar. (Fasya yapışıklığı hakkında bilgi için okuyun: Foam Roller İle Sağlıklı Fasya)

Aşağıda ki 4 foam roller egzersizi ile quadricepslerinize ( bacağın önünde bulunan kaslar), glutes (kalça kasları) , kalf kaslarına ve it bandınıza (bacağınızın yan kısmı) odaklanacaksınız. Bu egzersizleri antrenman sonlarında esneme egzersizlerinden sonra yapın. Ayrıca sabah uyanınca ve akşam yatmadan önce de yapabilirsiniz. Her egzersizi 2-3 set yapabilirsiniz. Başlangıçta dayanılmaz bir acı duyabilirsiniz fakat kaslarınız ve fasyanız iyileştikçe acı azalacak ve daha esnek olduğunuzu ve performansınızın arttığını göreceksiniz.

Egzersizler için sonraki sayfaya geçin.

1
2
PAYLAŞ
Önceki İçerikDoping Omleti
Sonraki İçerikEklem Ağrılarına 3 Takviye
Atilla S. Türker 6 senedir profesyonel sporculardan (özellikle basketbolcular), iş adamlarına kadar birçok kişiyle sportif gelişim koçu olarak çalışmaktadır. Sportif performans gelişimi, sakatlık önleme ve sakatlık dönüşü üzerine uzmanlaşmış ve kendi antrenman sistemlerini geliştirmiştir.