Bakliyatların Kralı

Yeşil mercimek çok  zengin  içeriği  ve değişik  lezzetler oluşturabilme yeteneği ile  bakliyatların kralıdır. 

yeşil mercimek

Yeşil mercimek  kırmızı ette bulunan 10 aminoasitin  6 tanesini bünyesinde bulunduran,  gerçekten çok güçlü bir protein kaynağıdır. Bu aminoasitler sayesinde   kaslarınızın inşasına yardımcı olabilecek güçtedir.  Aynı zamanda içeriğinde bulunan  güçlü antioksidan A ve   C vitaminleriyle,  hem bağışıklık sistemini güçlendirir, hemde hücrelerdeki iltihaplanmalara karşı savunma oluşturur.

Yeşil mercimek, içeriğindeki kalsiyum ile yağları yakmanıza yardımcı olurken aynı zamanda kan şekerini ve insülini düşüren mükemmel bir besin kaynağıdır.

Yavaş çözünen kaliteli karbonhidrat  kaynağı olan yeşil mercimek, güçlü bir enerji deposudur. Kaybettiğiniz yada ihtiyaç hissettiğiniz enerjiyi  yerine koymak için mükemmel bir besindir ve size enerji verirken,  yorgunluğu gidermenize de  yardımcı olur.

Mikro beslenme içinde başlı başına mükemmel bir seçenek olan yeşil mercimeğin içeriğinde; manganez,  kalsiyum, potasyum, demir, çinko , fosfor ve  bakır  bulunduğundan,  mineral kaynağı olarak da,  çok zengin bir  donanıma sahiptir.

Yeşil mercimek, içeriğindeki kalsiyum ile yağları yakmanıza yardımcı olurken aynı zamanda kan şekerini ve insülini düşüren mükemmel bir besin kaynağıdır.  Yeşil mercimeği mükemmel yapan özelliklerinden birisi de kas ağrılarına iyi gelmesidir.

Ben yeşil mercimeği değişik yemek alternatifleri olarak tüketiyor ve üyelerime öneriyorum. Mercimek sote, çorba, salata ve omlet bunlardan bazıları. Size de mutfağınızda haftanın bir kaç günü yeşil mercimeğe yer vermenizi tavsiye ederim. Güçlü ve donanımlı bir öğün alternatifi olduğundan emin olabilirsiniz.

Mercimekli, protein deposu lezzetli bir omlet tarifi için tıklayın: Doping omlet

PAYLAŞ
Önceki İçerikFoam Roller ile Sağlıklı Fasya
Sonraki İçerikDoping Omleti
Derya Türk kendisini “Aktarıcı” olarak tanımlıyor. Kendisini belli ünvanlara sıkıştırmanın doğru olmadığını savunuyor. O sahip olduğu ve ortak bilinçten edindiği bilgileri insanlara aktarıyor.