C Vitamini İle Çok Güçlü

Gerçek ve doğal bir doping olan C vitamininin, sizi ne kadar çok güçlendirebileceğini biliyor musunuz?    Gerçek ve doğal bir doping olan C vitamininin, sizi ne kadar çok güçlendirebileceğini biliyor musunuz?    cvi Ne kadar çok güçlü olduğumuz, emin olun ki bağışıklık sisteminin gücüyle doğru orantılıdır. Çünkü hiç beklemediğiniz anlarda enfeksiyonların ve bakterilerin taarruzuyla yerle bir olabilirsiniz ki bunu daha önce yaşayanlar çok iyi bilirler. Onun için bağışıklık sistemini güçlendirmek beklenmedik taarruzlara hazırlıklı olmanın en iyi yoludur. Bunun için gerekli olan unsurların en önemlilerinden biri  C vitaminidir.

 C vitamini yeterince alınmadığında bağışıklık sisteminin babası olan akyuvarlar,  bakteri ve virüs yutma  görevini yeterince yapamıyorlar

Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde grip enfeksiyonların artmasıyla birlikte bağışıklık sistemine daha çok  görev düştüğünden, onu güçlendirerek daha vahim durumlara düşmeden yükünüzü ciddi oranda hafifletebilirsiniz. Çünkü C vitamininin vücutta ki olağan üstü görevlerinden biri, enfeksiyonlarla savaşmaktır. Bunun için enfeksiyonla savaşan kimyasalların sentezini artırarak, daha  güçlü olmanız için size büyük oranda destek verir.

Fakat nedense son yıllarda, C vitamininin grip tedavisinde işe yaramadığına dair asparagas haberler yayınlanıyor olsa da, siz sakın bunlara kulak asarak C vitamininin olağan üstü etkilerinden mahrum kalmayın. Oysaki  bir çok araştırmacı doktor bunun tam tersi olarak  C vitamininin grip tedavisinde çok önemli rol oynadığını, üzerine basarak ısrarla vurgulamışlardır.

Günlük ihtiyacın 60-70 mg olduğu söyleniyor fakat ihtiyaç bunun çok üzerindedir. Bence günlük ihtiyaç  500- 1000 mg arasındadır. Hastalık durumlarında bu oran dahada yükselir.  Bu oran bazı araştırmalarda ispatlandığı halde bilgi göz ardı ediliyor. Ayrıca C vitamini hava ve ısıya maruz kaldığında uçarak değer kaybettiği için, bu değerleri karşılamak o kadar kolay olmuyor.  Günlük ihtiyacı karşılamak için mutlaka günde  3 porsiyon büyük boy salata ve kahvaltıdan sonra bir porsiyon meyve yemelisiniz. Günlük ihtiyacınızı besinlerle karşılayamıyorsanız, mutlaka takviyeyle yerine koymalısınız.

Emin olun ki C vitamini hafife alınarak, değeri yeterince anlatılmıyor.  C vitamini yeterince alınmadığında bağışıklık sisteminin babası olan akyuvarlar,  bakteri ve virüs yutma  görevini yeterince yapamıyorlar. Bundan dolayı işlev bozukluğuna uğradıklarından, doğal bağışıklık sistemine ciddi bir darbe vurulmuş oluyor.

Bu arada vücudumuzun sürekli maruz kaldığı serbest oksijen radikalleri,  bağışıklık sistemini zayıflatan en  büyük unsurların başında geliyor. Maalesef onlardan kaçmamız mümkün olmadığından, onları alt etmemiz gerekiyor. İşte güçlü antioksidan etkisiyle C vitamini bu görevi de en iyi şekilde başarıyor.

C Vitamini İçeren Yiyecekler

Lahanalar,                           Kırmızı ve yeşil biber,
Karnabahar,                        Domates,                                 Soğan,
Turp,                                  Roka,                                       Tere,
Maydanoz,                          Pazı,                                         Şalgam,
Kereviz,                              Marul,                                      Ispanak,
Limon,                                Greyfurt,                                 Portakal,
Kivi,                                    Ananas,                                    Kızılcık,
Kuşburnu,                          Mango,                                     Ahududu,
Çilek,                                  Brokoli,

PAYLAŞ
Önceki İçerikDuraklamalı Şınav
Sonraki İçerikC Vitamini Dopingi Salata
Derya Türk kendisini “Aktarıcı” olarak tanımlıyor. Kendisini belli ünvanlara sıkıştırmanın doğru olmadığını savunuyor. O sahip olduğu ve ortak bilinçten edindiği bilgileri insanlara aktarıyor.