D Vitamini İle Daha Güçlü Kaslar

Yaz aylarında daha güçlü, daha zinde, daha dinamik ve daha mutlu oluruz. Çünkü mucizevi etkileri ile D vitamini her an bizimledir.d3 vitaminGüneş ışınlarının derimiz tarafından emilmesi sonucu, deride D vitamini  sentezlenir ve olağan üstü etkiler kendini göstermeye başlar. Böylece hayati önem taşıyan kazanımlar bizleri bekler.

D vitamininin olumlu etkilerini bilen bilim adamları yapmış oldukları araştırmalarda, vücuttaki D vitamini artışı ile performans artışı arasındaki paralel etkiyi  kanıtlamışlardır. Çalışmalarda D vitamini takviyesi verilen bir grubun verilmeyenlere oranla performanslarında % 70 artış olduğu saptanmıştır ki bu oldukça büyük bir farktır. D vitamini atletik performansı artırırken aynı zamanda kuvvet, sürat ve dengeyi de artırır ki bu durum atletlerde son derece gerekli olan fonksiyonlardandır.

D vitamininin kaslar üzerinde de oldukça çarpıcı etkileri kendini göstermektedir. D vitamini,  anabolik bir hormon olan testosteron seviyesini artırarak kas gelişimini hızlandırır ve aynı zamanda kas gücünde gözle görünür bir artış sağlar ki buda atletlerde fazladan güç ve dayanıklılığı beraberinde getirir. D vitamini aynı zamanda, kaslardaki protein sentezini artırarak kasların yapılanmasında doğrudan rol oynar.

Yine araştırmalarda saptanmıştır ki, D vitamini tip 2 kas liflerinde büyüme sağlayarak kuvvet artışını desteklemiştir. Aynı zamanda D vitamini, kasların tepki veriş hızını artırır bu da atletlerde olması gereken önemli  fonksiyonlardan birisidir.

Ayrıca;

  • Kalsiyum, D vitamini ile emilimini gerçekleştirir.
  • D vitamini kemikleri inşa eder.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Sinir iletilerinin fonksiyonlarını artırır.
  • Kansere karşı savaşır.
  • Yüksek tansiyonu dengeler.
  • Kas kuvvetini ve fonksiyonlarını artırır.
  • Testosteron seviyesini arttırırır.
  • Yaşam enerjisini artırır.
  • Depresyonu önler.

Kış aylarında ciddi oranda D vitamini eksikliği ile birlikte olumsuzluklarda kapınızda bekler ki buna meydan vermemek için D vitamini takviyesi almalısınız. Performans ve güç artışı ve aynı zamanda hastalıklardan korunmak adına eczenelerde satılan 300 000 IU ( ünite ) D3 ampül  2 aylık ihtiyacınızı karşılamanız için son derece pratik bir çözüm olacaktır. D vitamini vücutta depolandığı için 2 ayda bir ampul uygulama yapabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikKaliteli Protein Tozu Nasıl Seçilir?
Sonraki İçerikSakatlık Nedenleri
Derya Türk kendisini “Aktarıcı” olarak tanımlıyor. Kendisini belli ünvanlara sıkıştırmanın doğru olmadığını savunuyor. O sahip olduğu ve ortak bilinçten edindiği bilgileri insanlara aktarıyor.