Doğru Postüre Nasıl Sahip Olunur?

posture

Postür nedir? Artık spor kültürünün artmasıyla birlikte çoğunuz biliyor olabilirsiniz. Bilmeyenler için basitçe açıklayacak olursak; postür kelimesi vücudun duruşunu betimler.

Doğru postür, bütün vücudun sağlıklı olmasına ve doğru mekanikte hareket etmesi açısından çok önemlidir. Vücut diziliminde bir yerdeki bozulma, diğer bölgelerde de probleme neden olur. Çoğu eklem deformasyonun ve ağrısının sebebi yanlış postür olabilir.

Postür bozuklukları omurgaya fazla yük binmesine ve buna bağlı olarak omurgada problemlere sebep olabilir. Bir çin atasözü derki: Omurgan ne kadar yaşlıysa , sen de o kadar yaşlısın. Omurganın sağlıklı olabilmesi için doğru postür çok önemlidir.

En sık görülen  postür bozuklukları, bunların önlenmesi ve  düzeltilmesi için sonraki sayfaya tıklayınız.

1
2
3
PAYLAŞ
Önceki İçerikE ve C Vitamini İle Kalp Sağlığı
Sonraki İçerikSon Teknoloji Ayakkabılar
Atilla S. Türker; başta basketbolcular olmak üzere profesyonel sporculardan, sağlık için spor yapan bireylere kadar birçok kişiyle sportif gelişim koçu olarak çalışmaktadır.Sportif performans gelişimi, sakatlık önleme ve sakatlık dönüşü üzerine uzmanlaşmış ve kendi antrenman sistemlerini geliştirmiştir. Ayrıca 1 sezon, Trabzonspor ' da kuvvet kondisyon koçu olarak çalışmıştır. Şu anda birçok takıma ve antrenöre danışmanlık vermektedir. Spor alanında birçok eğitim düzenlemiş ve düzenlemeye devam etmektedir.