Ev Yapımı Diş Macunu

Kimyasalların zararlı etkilerine maruz kalmadan, evde doğal ve sağlıklı diş macunu hazırlayabilirsiniz. ev yapımı diş macunu Marketlerde satılan diş macunlarının diş sağlığı ve genel sağlık üzerine bir çok zararlı etkisi olduğunu Diş Macunlarındaki Tehlikeler adlı yazımda detaylarıyla belirtmiştim. Aşağıda pratik, aynı zamanda mükemmel temizleyici ve onarıcı diş macunu tarifi sizleri bekliyor. Malzemeler

  • 6 tatlı kaşığı tepeleme karbonat
  • 1 çay kaşığı silme deniz yada  kaya tuzu
  • 3 tatlı kaşığı limon yada nane yağı
  • 2 tatlı kaşığı su
  • 4 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağ

Yapılışı Bütün malzemeyi küçük bir kasenin içine koyup, macun kıvamına gelinceye  kadar iyice karıştırın. Bu macun size bir hafta yetecektir. Macunu  bir hafta limon yağı, diğer hafta nane yağı ile hazırlayarak aromanızı dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz. Macunu hazırladıktan sonra,  minik bir kavanoza koyup ağzı kapalı olarak muhafaza edip, kullanacağınız zaman,  macunu fırçanızla kavanozdan alabilirsiniz. Unutmayın ki bu ev yapımı,  doğal hiç bir katkı maddesi olmadan hazırlanan bir macundur. Bu arada malzemeyi güveneceğiniz  bir aktardan alarak, yağların  kaliteli olmasına özen göstermenizi tavsiye ederim.

PAYLAŞ
Önceki İçerikDiş Macunlarındaki Tehlikeler
Sonraki İçerikBasketbolda Sağlık Topu Antrenmanı
Derya Türk kendisini “Aktarıcı” olarak tanımlıyor. Kendisini belli ünvanlara sıkıştırmanın doğru olmadığını savunuyor. O sahip olduğu ve ortak bilinçten edindiği bilgileri insanlara aktarıyor.