Fasya Nedir?

Fasya hakkında bilimsel araştırmalar giderek artmaktadır ve daha çok keşfedildikçe daha çok algımızı ve hareket hakkındaki görüşlerimizi çok fazla değiştireceği fikrindeyim.

Aşağıda maddeler halinde bahsedilen konular hakkında linkler mevcuttur.

Not: Linkteki İngilizce orijinal dilde kitaptır. Yakın dönemde türkçeye de çevirisi yapıldı. Fakat ben ingilizcesini okuduğum için bu linki paylaştım. Türkçeye çevirisinin de güzel olacağını ummakla birlikte, okumadığım için net bir şey söyleyemiyorum.

Fraktal nedir? Daha detaylı bilgi almak için Fractal geometri terimini bulan Benoit Mandlebrot’ un Ted konuşmasını linkte türkçe altyazı seçeneği ile bulabilirsiniz. https://www.ted.com/talks/benoit_mand…

PAYLAŞ
Önceki İçerikFonksiyonel Antrenman Fonksiyonel Mi?
Sonraki İçerikFasya & Tensegrity: Bedenimizin Mimarisi
Atilla S. Türker; başta basketbolcular olmak üzere profesyonel sporculardan, sağlık için spor yapan bireylere kadar birçok kişiyle sportif gelişim koçu olarak çalışmaktadır.Sportif performans gelişimi, sakatlık önleme ve sakatlık dönüşü üzerine uzmanlaşmış ve kendi antrenman sistemlerini geliştirmiştir. Ayrıca 1 sezon, Trabzonspor ' da kuvvet kondisyon koçu olarak çalışmıştır. Şu anda birçok takıma ve antrenöre danışmanlık vermektedir. Spor alanında birçok eğitim düzenlemiş ve düzenlemeye devam etmektedir.