Kaslanmak İçin Karides

Sağlık küpü karides,  kas  kazanmanız için  dört dörtlük  bir donanıma sahiptir.  Karidesi menüde bulundurarak ondan faydalanabilir ve menünüze çeşitlilik katabilirsiniz.

karides Güçlü bir  protein kaynağı olan  karides, kas kazanmak ve antrenmanlarda yıkıma uğrayan kasların yeniden toparlanması için ideal bir besindir. 100 g karideste 24 g kadar protein bulunur ki bu da gayet yüksek bir değerdir.

Kas kazanmak için  testosteron hormonuna ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz. İçeriğindeki çinko sayesinde testosteron üretimini arttıran karides, size bu konuda yardımcı olacaktır. Ayrıca testosteronun ve östrojenin üretilebilmesi için kolesterol tüketilmesi gerekir ki bu da karideste yüksek miktarda bulunur.

Yağ  yakmak için ihtiyacınız olan kalsiyum,  karideste bolca bulunan minerallerden birisidir. Kas kazanırken yağ yakmanıza  yardımcı olan karides, yanınızda olmaya devam eder. Daha detaylı bilgi için okuyun: Daha Fazla Kalsiyum. Omega-3 kaynağı  olan karides, antrenmanlardan sonra oluşan inflamasyonu önleyerek toparlanmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan olan A vitamininden de zengin olduğu için de hızlı toparlanmanıza katkı sağlar.

Karidesli, mineral ve protein deposu, aynı zmanda çok lezzetli  bir salata tarifi için tıklayın: Karidesli Salata

PAYLAŞ
Önceki İçerikArınmak İçin Detoks
Sonraki İçerikKaridesli Salata
Derya Türk kendisini “Aktarıcı” olarak tanımlıyor. Kendisini belli ünvanlara sıkıştırmanın doğru olmadığını savunuyor. O sahip olduğu ve ortak bilinçten edindiği bilgileri insanlara aktarıyor.