Kaslarınızı Arjinin ile Besleyin

 

arginin

Kas gelişimi için önemli bir kaynak olan arjininden faydalanıyor musunuz?

Arjinin vücut için olmazsa olmaz önemli aminoasitlerden birisidir ve bir kaç görevi birden üstlenerek, kas kazanabilmeniz için size yardımcı olur. Arjinin vücutta nitrikoksit (NO)’ e dönüşür ve NO kan damarlarını genişleterek,  kasların çok daha fazla  beslenip daha kolay gelişmesine zemin hazırlamış olur.

Bununla beraber kas gelişimi için hayati önem taşıyan büyüme hormonunun (GH) seviyesini de arttırır ki bu da kas kazanmanız  için ayrıca  çok önemli bir destektir.

Arjinin kas kütlenizi arttırmanıza yardımcı olurken, yağ yakımını da hızlandırarak yağları enerji olarak kullanmanıza olanak sağlar.  Bunu GH seviyelerini arttırarak ve  NO sayesinde lipolisizi ( yağ hücrelerinin parçalanması) arttırarak gerçekleştirir. Arjinin yağsız kas kütlenizi arttırmanız için önemli bir yardımcıdır.

Arjinin vücutta  NO ya dönüşmesi sonucunda kalp sağlığı için önemli kazanımlar elde edilmesi ve ayrıca cinsel gücü arttırması da onun sağlık üzerindeki mükemmel katkılarından bir kaçıdır.

Günlük beslenme programında bulundurmanız gereken arjinin kaynakları: Fındık, badem, kabak çekirdeği, kırmızı et, balık ve yulaf olarak sıralanabilir.

Ayrıca yoğun spor yapıyorsanız etkilerinden maksimum faydalanmak için günde 3-5 g takviye olarak da alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikAntrenman Sistemi: Split Sistem
Sonraki İçerikCihan Gül’ün Fiziksel ve Atletik Kazanımları
Derya Türk kendisini “Aktarıcı” olarak tanımlıyor. Kendisini belli ünvanlara sıkıştırmanın doğru olmadığını savunuyor. O sahip olduğu ve ortak bilinçten edindiği bilgileri insanlara aktarıyor.