Kilo Vermek İçin 5 Tavsiye

Yanlış tercihler yüzünden, obezite çığ gibi büyüyor. Kilo aldıktan sonra hiç tedbir almadan hayatınıza devam ederseniz, sonuçlar daha  vahim olacaktır.  5 tavsiyeHer şey çok daha kötü olmadan, en kısa zamanda harekete geçerek fazla kilolardan kurtulmanız için 5 tavsiye.

1- Gıda Seçimine Dikkat Edin

İşlenmiş gıdalar, metabolizmayı bozan  ve yavaşlatan en büyük düşmanlardır. Çok çabuk sindirilerek daha çabuk acıkmanıza ve daha sık yemenize neden olurlar ve vücutta yağ  depolanmasını hızlandırırlar. Aynı zamanda besin değerleri de düşüktür. Onlardan uzak durarak,  işlenmemiş ve doğallığı bozulmamış taze gıdalar tercih etmelisiniz. İşlenmemiş gıdalar daha uzun sürede sindirildikleri için metabolizmayı hızlandırırlar. Hem yerken, hemde yedikten sonra kilo vermenize yardımcı olurlar.  Aynı zamanda besin değerleri ve lif bakımından zengin oldukları için de kalıcı tokluk sağlayarak, sık yemek yemenize engel olurlar.

2- Üç  Ana Öğün Yiyin

Protein ve liften zengin,  3 ana öğün tüketin. Böylece gerçekten doyacak ve sık acıkmamış olacaksınız. Bu arada alıştığınız ve size zarar veren  atıştırmalıklara ihtiyaç hissetmeyecek, doğal olarak da vücutta insülin dalgalanması sonucu oluşabilecek yağlanmaya engel olabileceksiniz.

3- TV Karşısında Yemeyin

Televizyon karşısında yemeği tercih etmek, doygunluk hissine engel olarak, daha çok yemenize neden oluyor. Aynı zamanda televizyon karşısında abur cubur yemekte aynı kontrolsüzlüğü yaratıyor. En güzeli, yemeğinizi tadına vararak masada yemeniz ve ardından çayınızı televizyon karşısında içmeniz kilo kontrolü açısından iyi bir adım olacaktır.

4- Asansör Kullanmayın

Asansöre binmek metabolizmayı yavaşlatır ve yağ depolanmasına neden olur. Bunun yerine merdiven çıkmak, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmanızı sağlarken, aynı zamanda bacak kaslarınızın çalışmasına da olanak verir.

5- Rahat Ayakkabı Giyinin

Günlük yaşamda ve alışveriş zamanlarında, rahat ayakkabılar giyinmeyi tercih edin. Böylece ayaklarınız rahatsız olmayacağı için rahatça  yürüyebilecek, sıkışıp taksiye binmek zorunda kalmayacaksınız. Doğal olarak da fazla kalori yakma olanağını yakalamış olacaksınız.

PAYLAŞ
Önceki İçerikBasketbolda Sağlık Topu Antrenmanı
Sonraki İçerikDuraklamalı Şınav
Derya Türk kendisini “Aktarıcı” olarak tanımlıyor. Kendisini belli ünvanlara sıkıştırmanın doğru olmadığını savunuyor. O sahip olduğu ve ortak bilinçten edindiği bilgileri insanlara aktarıyor.