Limon ile Hızlı Toparlanma

Limon en çok konuşulan en meşhur C vitamini kaynağıdır ve bu ününü fazlasıyla hak eder. Limon çok yüksek antioksidan etkisiyle, mucizeler yaratmak için hayatınızda olmaya hazırdır.

limon faydaları

Limonun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini hepimiz biliyoruz artık.  Çünkü soğuk algınlığı gibi enfeksiyonlara maruz kaldığımızda limona saldırır ve karşılığını da alırız.  Ayrıca belirtmek isterim ki kabızlık için de ilk yardım görevi görür.

Bunun için bir bardak  suya  yarım limon  sıkıp, içine yarım çay kaşığı karbonat ilave edip içersek ondan faydalanabiliriz . Peki bunu biliyor muydunuz?  C  vitamini eklemlerde oluşacak iltihaplanmalar da koruma sağlar. Bu uzun süren araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Ağır antrenman gerektiren çoğu spor türlerinde dizlerde inflamatuara, yani iltihaplanma oluşabilmektedir. Bunun için C vitamini içeren yiyecekler ve tabi ki limon tüketmemiz yerinde olacaktır.

Ağır antrenmanlardan sonra da vücutta iltihaplanmalar oluştuğunu birçok yazımda belirtmiştim. Ne yazık ki bundan kaçmak mümkün olmamakla birlikte beslenme alışkanlıklarınıza dikkat ederek korunma sağlayabilirsiniz.  Bunun için  limon güçlü antioksidan etkisiyle imdadınıza yetişir ve hızlı toparlanmanız için size yardımcı olur ve  kaslarınızın da daha hızlı gelişmesine katkı sağlar.

Limonun içinde ki kimyasallar kan dolaşımında daha uzun süre kalabilme özelliğine sahiplerdir. Bu özellik bilim adamlarının dikkatini çekmiştir ve  limonun vücutta ki hastalıklı ve hasarlı  hücrelerin tedavisinde  önemli bir yer teşkil ettiğini dile getirmişlerdir. Limon  sağlıklı besinler sıralamasında önemli bir yerdedir ve bol bol  tüketilmesi gerekir.  Salata soslarının, çorbaların ve balığın da vazgeçilmezidir.

Yaz günleri için ideal, çok lezzetli ve sağlıklı bir limonata için tıklayın: Antioksidan Limonata

PAYLAŞ
Önceki İçerikMikro Besinlere Dikkat
Sonraki İçerikAntioksidan Limonata
Derya Türk kendisini “Aktarıcı” olarak tanımlıyor. Kendisini belli ünvanlara sıkıştırmanın doğru olmadığını savunuyor. O sahip olduğu ve ortak bilinçten edindiği bilgileri insanlara aktarıyor.