Merdivenle Çabuk Adımlar

çabuk adımlar

Hangi sporu yaparsanız yapın, çabuk bacaklar en önemli şeylerden biridir. Bacaklarınızı ne kadar süratli hareket ettirebiliyor ve kontrol edebiliyorsanız o kadar başarılı olursunuz.Hangi sporu yaparsanız yapın, çabuk bacaklar en önemli şeylerden biridir. Bacaklarınızı ne kadar süratli hareket ettirebiliyor ve kontrol edebiliyorsanız o kadar başarılı olursunuz.

Sporda daima doğru vücut pozisyonunu koruyabilmeli ve bacaklarınızı ani bir şekilde hareket ettirebilmelisiniz.  Çabukluğu çalışmanın en iyi yollarından biri çabukluk merdivenleri kullanmaktır. Çabukluk merdivenleri ayaklarınızı çabuk bir şekilde hareket ettirmeye ve koordineli olmaya zorlar. Aynı zamanda dinamik dengenizi geliştirir.

Aşağıda ki 2 drill çabukluğunuzu ve ayak oyunlarınızı geliştirecek ve hızlı hareket ederken vücudunuzu kontrol edebilmeyi öğretecek. Bu drilleri öğrenirken önce yürüyerek başlayın ve yavaş yavaş temponuzu arttırın. En sonda da maksimum süratle yapmaya çalışın. Drilli yaparken karşıya bakmaya çalışın, yere değil.  Hatırlayın, sporda yere bakmıyorsunuz. Drilleri yaparken dizleriniz hafif bükülü dursun ve atletik pozisyonunuzu  koruyun.Eğer bir çabukluk merdivenine sahip değilseniz üzülmeyin. Yere bir tebeşir ile kareler çizerek de aynı antrenmanı yapabilirsiniz.

ıcky shuffle

Icky Shuffle

Merdivenin dışında, sol tarafında durun.

Sağ ayağınızla ilk kareye girin ve hemen peşine sol ayağınızla kareye adım atın.

Sağ ayağınızla 2. karenin yanına, merdivenin dışına adım atın.

Sol ayağınızla dışarı basmadan 2 . kareye adım atın ve peşinden sağ adımınızla kareye basın.

Bu sefer sol ayağınızla dışarı çıkacaksınız.

Bu şekilde merdiveni bitirin (9-10 kare).

Başlangıçlarda ilk adımınızı değiştirin. Birinci sette sağ ile girdiyseniz 2. sol ile girin.

ladder sidestep

Ladder Sidestep

Merdivenin başlangıcında, merdiven sağ yanınızda kalacak şekilde durun.

Sağ adımınızla ilk kareye girin.

Ardından sol adımınızı ilk kareye sokun.

2 ayağınızda ilk karedeyken,tekrar sağ ayağınızla 2. kareye adım atın ve ardından sol adımınızı atın.

Bu şekilde merdiveni bitirin.

Her sette başlangıç yönünüzü değiştirin.

PAYLAŞ
Önceki İçerikDaha Büyük Kollar İçin 5 Tüyo
Sonraki İçerikBeslenme Hakkında Yanlış İnanışlar 2
Atilla S. Türker; başta basketbolcular olmak üzere profesyonel sporculardan, sağlık için spor yapan bireylere kadar birçok kişiyle sportif gelişim koçu olarak çalışmaktadır.Sportif performans gelişimi, sakatlık önleme ve sakatlık dönüşü üzerine uzmanlaşmış ve kendi antrenman sistemlerini geliştirmiştir. Ayrıca 1 sezon, Trabzonspor ' da kuvvet kondisyon koçu olarak çalışmıştır. Şu anda birçok takıma ve antrenöre danışmanlık vermektedir. Spor alanında birçok eğitim düzenlemiş ve düzenlemeye devam etmektedir.