Mikrodalga Fırınların Şaşırtıcı Zararlarını Biliyor muyuz?

microdalga

Günümüzde teknoloji, insanlara zaman ve güç sağlayarak hayatın belirli alanlarına kolaylık getirmiştir, bu doğru fakat yanı sıra nelere mal olmaktadır? Örneğin zamandan tasarruf için kullanılan mikrodalga fırınlar nelere mal olmaktadır?

Mikrodalgalar ışın dalgaları ve radyo dalgaları gibi bir çeşit elektromanyetik enerjidir. Modern teknoloji çağında mikrodalga enerji uzun mesafe telefon sinyallerini, televizyon proğramları ve bilgisayar bilgilerini dünyanın her yerinde çok geniş çaplı alanlara yaymak için kullanılmaktadır.

Peki Mikrodalga fırınlar nasıl çalışmaktadır? Mikrodalga  fırınların içerisinde magnetron adında bir tüp bulunur. Bu tüp 2450 Mega Hertzlik bir mikrodalga radyasyonu üretir. İşte bu radyasyon yiyeceklerin moleküllerine nüfus ederek etkileşim içerisine girer ve DNA yapısını bozar.

Magnetron tüpünün ürettiği mikrodalgalar, fırının içine konulan besinleri yüksek dozda dalga enerjisiyle bombardımana tabi tutarlar. Bu moleküler bir sürtünme yaratır. Bu sürtünme pişirilen yada ısıtılan yiyecekleri çok yüksek dozda zarar verir ve deformasyona uğratır. Mikrodalga fırınlarda pişirilen yada ısıtılan yiyeceklerin içinde, alışılmadık ve doğal olmayan enerjiler bulunmaktadır. Bu yiyecekler insan vücuduna girdiğinde neler olmaktadır acaba?

Güneşten gelen mikrodalga ışınları direkt akımdır, oysaki mikrodalga fırınlarda yapay olarak üretilen akım değişken akımdır. Yani doğamıza tamamen aykırıdır. Mikrodalga fırınlardaki değişken akım dokundukları yiyecek moleküllerinde saniyede bir milyarın üstünde polarid değişmelerine neden olurlar. Böyle bir işlemde doğal olmayan moleküller ortaya çıkmaktadır. Yani yiyeceklerin form değiştirerek toksit formlara dönüştüğü tespit edilmiştir.

Yazıyı okumaya devam etmek için aşağıda sonraki butonuna tıklayınız.

1
2
PAYLAŞ
Önceki İçerikGözlerimiz Yaşlanıyor Mu?
Sonraki İçerikNe İçin Spor Yapıyoruz?
Derya Türk kendisini “Aktarıcı” olarak tanımlıyor. Kendisini belli ünvanlara sıkıştırmanın doğru olmadığını savunuyor. O sahip olduğu ve ortak bilinçten edindiği bilgileri insanlara aktarıyor.