Tenis Topuyla Ağrılarından Kurtulun

tenis topu masaj

Tenis topunun sadece tenis oynamak için mi kullanılabileceğini düşünüyorsunuz? Bir tenis topu yenilenmenizi ve kas ağrılarından kurtulmanızı sağlayabilir. Nasıl mı ? Yazıyı okumaya devam edin.

Kaslar ve fasya fazla kullanıldıklarında, aşırı yüklenildiğinde, sakatlık durumlarında ve ruhsal stress durumunda gerginleşir ve düğüm benzeri yapılar oluşur. Bunlara fasya yapışıklığı adı verilir. Bu fasya düğümleri çok ağrıya neden olur, hareketlerimizi sınırlandırır ve ilerleyen dönemde sakatlığa neden olabilirler.

Bir tenis topu bunlardan kurtulmanıza ve kendinize iyi bir masaj yapmanıza yardımcı olabilir. Foam roller gibi bir ekipman büyük bölgelerde etkiliyken, tenis topu küçük bölgeler için daha derin masaj imkanı sunar. Özellikle sırt gibi birçok küçük kasın ve özel noktaların olduğu bir bölge için tenis topu idealdir.

Sert bir tenis topu alın ve bir çorabın içine geçirin. Duvara sırtınızı verin ve bu çoraba geçirdiğiniz tenis topunu sırtınız ile duvar arasına yerleştirin. Bu tenis topunu ağrı hissettiğiniz bölgelerde gezdirin. Ağrı hissettiğiniz bölgelerde 5-10 sn bekleyin. Çorabın bilek kısmından tutarak tenis topuna yön verebilirsiniz.

Problemli bölgelerde gerçekten çok yüksek bir acı hissedebilirsiniz. Fakat bu dokuların iyileşmesi için bu acıya dayanmak zorundasınız.

Ağrılarınızdan kurtulmak ve daha sağlıklı kaslara kavuşmak için tek ihtiyacınız olan bir tenis topu ve bir çorap. Deneyin ve görün.

PAYLAŞ
Önceki İçerikBesin Takviyesi Nasıl Seçilir?
Sonraki İçerikÜçgen Bir Vücut İçin Omuzlar
Atilla S. Türker; başta basketbolcular olmak üzere profesyonel sporculardan, sağlık için spor yapan bireylere kadar birçok kişiyle sportif gelişim koçu olarak çalışmaktadır.Sportif performans gelişimi, sakatlık önleme ve sakatlık dönüşü üzerine uzmanlaşmış ve kendi antrenman sistemlerini geliştirmiştir. Ayrıca 1 sezon, Trabzonspor ' da kuvvet kondisyon koçu olarak çalışmıştır. Şu anda birçok takıma ve antrenöre danışmanlık vermektedir. Spor alanında birçok eğitim düzenlemiş ve düzenlemeye devam etmektedir.