Yağ Yakan 5 Yiyecek

yağ yakan

Doğru seçimler her zaman hayat kurtarır. Yiyecek seçimleriniz daha bilinçli olduğunda,  kazancınız düşündüğünüzden daha büyük olacaktır. Bu doğrultuda aşağıdaki 5  yiyecek yağ kaybetmenizi sağlayacaktır.

EV YAPIMI YOĞURT

Ev yoğurdu, içerik olarak son derece değerli gıdaların başında yer alır. İçeriğinde bulunan kalsiyum ve CLA  sayesinde yağ yakımına katkı sağlar. Sindirim ve bağırsak faaliyetlerini düzenleyerek de yağ kaybına yardımcı olmaktadır. Ayrıca yoğurt yüksek oranda whey ve kazein proteini içerir. Günde 2 kase tüketin.

SOMON BALIĞI

Somon balığı  protein, omega-3, D vitamini ve kalsiyum kaynağıdır. Kalsiyumun yağ yakımında önemli bir görevi olduğunu söylemiştim. Yağların pırlantası omega-3 ise imha etmeye çalıştığınız yağların düşmanıdır.

BAKLAGİLLER

Baklagiller  ihmal edilmeden tüketilmesi gereken, zengin içerikli yağ yakıcı gıdalardır. Folik asit, demir, magnezyum, çinko, lifler sayesinde karın yağlarını eritmeye yardımcı olur. Ayrıca bir miktar da protein içerir.

BROKOLİ

Brokoli  folik asit, C ve K vitaminleri, yağ yakıcı lifler açısından son derece zengin harika bir besindir.  Ayrıca brokoli fazla östrojeni dengeleyerek yağ birikimine de engel olur.

YABAN MERSİNİ

Yaban mersini güçlü antioksidan içeriği ile meyvelerin göz bebeğidir. İçinde bulunan antosiyanin maddesi yağ yakımına yardımcı olurken aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirir. Günde 1 avuç yaban mersini tükettiğinizde yağlara karşı savaşan bir askere daha sahip olacaksınız.

PAYLAŞ
Önceki İçerikNasıl Esnemeli?
Sonraki İçerikKas Yapan 5 Yiyecek
Derya Türk kendisini “Aktarıcı” olarak tanımlıyor. Kendisini belli ünvanlara sıkıştırmanın doğru olmadığını savunuyor. O sahip olduğu ve ortak bilinçten edindiği bilgileri insanlara aktarıyor.