Yağları Yakın

Yağ yakmanın kolay olduğunu söylemiyorum. Bunun zorlu bir savaş olduğu bir gerçektir. Fakat gerçekten doğru antrenman yapıp, beslenmenizden ödün vermezseniz , hayalini kurduğunuz vücuda kavuşmamanız için hiç bir neden yoktur.

yağları yakınBasit bir bakışla kilo vermek için; tükettiğiniz kalori miktarını düşürüp, harcadığınız kalori miktarını arttırmalısınız. Fakat kaybettiğiniz kiloların kaslardan değil, yağlardan olmasını istiyorsanız daha detaylı düşünmek gereklidir. Antrenmanları ve beslenmeyi sadece kalori hesapları çevresinde sınırlamamalı, birçok bileşeni göz önünde bulundurmalısınız. 

Ağırlık antrenmanına cevap olarak yükselen hormonlar yağ yakmanızı ve kas kazanmanızı sağlar. Fakat bunun için antrenmanlarınızı çok iyi tasarlamalısınız. Aşağıda kısıtlı bir dönemde fit bir vücuda sahip olmak zorunda olan sporcularım için, geliştirdiğim antrenman programını sizinle paylaşıyorum.

Aşağıda seri olarak belirtilen egzersizleri dinlenmeden yapacaksınız. 1. serinin ilk turunu tamamladıktan sonra 1,5 dakika dinlenecek ve ilk serinin 2. turunu yapacaksınız. 2 dakika dinlendikten sonra 2. seriyi de aynı şekilde 2 tur tamamlayıp 3. seriye geçeceksiniz. 3 seriyi de aynı şekilde turlar arası 1,5 dakika dinlenerek 2 tur yapacaksınız. Bütün egzersizler 8 tekrar yapılacak. Gerçekten zor bir antrenman olacak. Fakat haftanın 3 gününü bu antrenmana ayırırsanız yağlarınıza veda edeceksiniz.

fat burn1. Seri

  1. Power clean
  2. Bench press
  3. Deadlift
  4. Push press

2. Seri

  1. Squat
  2. Incline dumbell press ( 30 dercede)
  3. Dumbell row
  4. Dumbell shoulder press

3. Seri

  1. Lying triceps extension
  2. Barbell curl

Kesinlikle unutmamalısınız ki bu işin çok büyük bir kısmı da beslenmedir. Sadece kalori hesaplarına odaklanmadan dengeli ve doğru beslenmelisiniz. Yağ yakımı beslenmesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için “Yağları yakmak için yiyin” adlı yazımı okuyun..

PAYLAŞ
Önceki İçerikÖnce Canlandırın
Sonraki İçerikKüçük Kırmızı Doping
Atilla S. Türker; başta basketbolcular olmak üzere profesyonel sporculardan, sağlık için spor yapan bireylere kadar birçok kişiyle sportif gelişim koçu olarak çalışmaktadır.Sportif performans gelişimi, sakatlık önleme ve sakatlık dönüşü üzerine uzmanlaşmış ve kendi antrenman sistemlerini geliştirmiştir. Ayrıca 1 sezon, Trabzonspor ' da kuvvet kondisyon koçu olarak çalışmıştır. Şu anda birçok takıma ve antrenöre danışmanlık vermektedir. Spor alanında birçok eğitim düzenlemiş ve düzenlemeye devam etmektedir.